Czy gwarancja producenta Cię ochroni? Sprawdźmy to..
Myślisz, że gwarancja producenta ochroni Cię przed każdą awarią sprzętu? A co jeśli powiem Ci, że... niekoniecznie?
Wyobraź sobie, że inwestujesz w porządny system monitoringu. Wszystko działa świetnie – aż przychodzi burza. Jedno wyładowanie, jeden skok napięcia… i kamera nie żyje.
„Spoko, mam gwarancję!” – myślisz.
Tyle że... producent odpowiada:
„Niestety, uszkodzenia spowodowane przez przepięcia nie są objęte gwarancją.”
I wtedy zostajesz z ręką w kablach – i rachunkiem za naprawę.
Większość znanych marek – Axis, Bosch, Dahua, Hikvision, Novus – jasno pisze, że przepięcia i wyładowania atmosferyczne nie są podstawą do uznania reklamacji. To Ty ponosisz koszty.
Tak, są wyjątki – dlatego zawsze warto sprawdzić, co faktycznie obejmuje gwarancja Twojego sprzętu.
Ale prawda jest taka:
Nawet najlepszy sprzęt nie przetrwa burzy bez ochrony.
Dlatego zamiast liczyć na szczęście (albo łaskę serwisu), lepiej zabezpieczyć się zawczasu.
Ograniczniki przepięć to koszt o wiele mniejszy niż wymiana kamery czy rejestratora. Chronią nie tylko sprzęt – ale i Twoje nerwy.
Nie czekaj aż znowu grzmotnie – działaj zanim stracisz sprzęt i pieniądze.
Sprawdź nasze ochronniki:
EWIMAR Sp. z o.o. - producent systemów zabezpieczeń przeciwpięciowych, ochrony przepięciowej, LAN, gigabit ethernet, bezprzewodowa transmisja video, akcesoria CCTV
English language
Český jazyk
Deutsche sprache
Lengua española
Langue française
Lingua italiana
Língua portuguesa
Русский язык
Slovenský jazyk
Norsk språk
Українська мова