Czym różnią się serie ochronników LAN firmy Ewimar?

04-11-2021

Aby uwzględnić różne poziomy zagrożenia, stworzyliśmy 3 grupy urządzeń ochronnych o różnej skuteczności. Pozwala to na elastyczny i indywidualny dobór produktów do poszczególnych punktów instalacji, przy zachowaniu takich samych gabarytów i wyglądu. 

Prezentujemy Państwu opis różnic pomiędzy serią ECONOMICAL, PROFESSIONAL i EXTREME oraz zalecane ich przeznaczenie:

 

ECONOMICAL to zestawienie ekonomicznych rozwiązań, mających na celu ochronę urządzeń, zainstalowanych wyłącznie wewnątrz budynku (z wyłączeniem obiektów przemysłowych). Zapewnia skuteczną ochronę przed nagłym wzrostem napięcia na poszczególnych parach skrętki UTP, którego źródłem jest silny impuls pola elektromagnetycznego, towarzyszącego wyładowaniom. Chroni również przed przepięciami elektrostatycznymi i działaniem paralizatorów elektronicznych.

 

PROFESSIONAL to rozwiązania o podwyższonej skuteczności ochronnej i odprowadzeniem ładunków o dużej wartości bezpośrednio do ziemi. Wbudowane 2 stopnie z odsprzęgającą linią opóźniającą w postaci rezystorów podwyższonej mocy, pozwalają na eliminację przepięć elektrostatycznych oraz bezpośrednich przepływów dużych prądów udarowych. Seria PRO to podstawowe zabezpieczenie, dla urządzeń montowanych na zewnątrz budynków, takich jak kamery przemysłowe IP lub transmitery sieci bezprzewodowych. Starannie zaprojektowane obwody oraz komponenty o niskiej pojemności, mają znikomy wpływ na przesyłany sygnał.

 

EXTREME to rozwiązania wykorzystujące najnowocześniejszą technologię w zakresie ochrony przeciwprzepięciowej. Oprócz typowych komponentów zastosowanych w serii PRO, posiadają dodatkowy stopień ochronny w postaci superszybkich bezpieczników MOSFET z automatycznym resetem. To innowacyjne rozwiązanie, bardzo skutecznie chroni przed nagłymi impulsami prądowymi, które powstają podczas wyładowań i różnic potencjałów. Bezpiecznik MOSFET automatycznie wykrywa wzrost prądu i odcina obwód chroniony w czasie 1 µs. Po zdławieniu przepięcia przez elementy ochronne, połączenie jest natychmiast przywracane. Seria EXT zalecana jest dla urządzeń końcowych, szczególnie narażonych na wyładowania, na przykład: kamery przemysłowe IP, mosty radiowe, montowane na masztach i dachach budynków oraz w obiektach przemysłowych. Ultra-niska pojemność obwodu (ok. 3pF) prawie nie wpływa na sygnały bardzo wysokiej częstotliwości.W celu doboru odpowiedniego rozwiązania, oferujemy konsultacje z naszym działem technicznym. Zapraszamy!

 

+48 22 691 90 65

projekty@ewimar.pl