Ewimar: Najczęstsze pytania klientów. Jak prawidłowo dobierać serie ochronników do sieci LAN?

05-05-2022

W serii postów pt. “Ewimar: najczęstsze pytania klientów”, staramy się kompleksowo odpowiadać na pytania, które spływają do działu handlowego Ewimar. W pierwszym wpisie z tej serii omówiliśmy okoliczności przemawiające za zainwestowaniem w ochronę przeciwprzepięciową: https://ewimar.pl/blog/pl/ewimar-najczestsze-pytania-klientow.htmlW dzisiejszym wpisie odpowiemy na kolejne zagadnienie: Jak prawidłowo dobierać serie ochronników do sieci LAN?

We wcześniejszym poście wyjaśniliśmy, jak ważna jest charakterystyka obiektu, na którym przewidujemy ochronę przeciwprzepięciową. Na przykładzie systemu telewizji dozorowej IP, pragniemy przybliżyć Państwu zasadę prawidłowego doboru ochronników produkcji Ewimar.
Na przykładzie poniższego schematu instalacji kamer IP, zasilanych ze switcha lub rejestratora
z wbudowanym zasilaniem PoE, wyjaśniamy jakie to proste :-). 

Urządzenia zamontowane wewnątrz budynku (z wyjątkiem obiektów przemysłowych), zabezpieczamy serią ECO (skuteczność do 100A/żyłę przewodu), zaś do ochrony urządzeń znajdujących się na zewnątrz budynku, stosujemy odpowiednio serię PRO (skuteczność do 2kA/żyłę przewodu) lub EXT (skuteczność 2kA/żyłę przewodu w technologii MOSFET), w zależności od rozmieszczenia urządzeń końcowych oraz okablowania. Ważną zasadą przy prawidłowym doborze ochronników, jest stosowanie ochronników tej samej serii na jednej linii sygnałowej. Dzięki temu, zachowany jest właściwy poziom skuteczności, zapewniając odpowiednią ochronę. W razie pytań lub doboru urządzeń, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Ochrona przeciwprzepięciowa systemu CCTV LAN / PoE (Poradnik PDF)