Ewimar: najczęstsze pytania klientów: Jaka jest różnica pomiędzy panelami PTU a PTF?

13-07-2022

Klienci bardzo często pytają nas, jaka jest różnica pomiędzy panelami PTU a PTF. Odpowiadamy! Otóż różnica polega na złączach wejściowych, czyli złączach od strony zagrożonej. 

W panelach PTU stosujemy złącza LSA (dawniej KRONE) z obejmami do przewodów ekranowanych. Szczególną zaletą złącz LSA jest dobra jakość połączenia oraz większa wytrzymałość udarowa niż gniazd RJ45, co jest istotne w przypadku przepięć o dużej wartości udarowej - przykład produktu: PTU-516R-EXT/PoE.

W panelach PTF jako złącza wejściowe stosujemy wysokiej jakości ekranowane gniazda RJ45, co według wielu opinii ułatwia i przyspiesza podłączenie panela do instalacji oraz pozwala na wygodne przełączanie okablowania pomiędzy portami ochronnika - przykład produktu: PTF-516R-EXT/PoE. W obu przypadkach, instalator ma do dyspozycji dodatkowe otwory do mocowania przewodów w celu zabezpieczenia ich przed wyrwaniem.

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o naszych produktach, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym - Paweł i Damian, chętnie odpowiedzą na Wasze pytania. :)