Ewimar: najczęstsze pytania klientów: PTF-51-EXT/PoE/Micro - jak i gdzie powinno się montować miniaturowy ogranicznik przepięć?

04-07-2022

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na kolejne zagadnienie: PTF-51-EXT/PoE/Micro - jak i gdzie powinno się montować miniaturowy ogranicznik przepięć serii EXT?

Jakie jest jego zastosowanie?
PTF-51-EXT/PoE/Micro jest miniaturowym ogranicznikiem przepięć, dedykowanym do sieci LAN 10Base-T i 100Base-T. Jego małe wymiary oraz przewód z wtykiem RJ-45, umożliwiają szybki i łatwy montaż oraz ukrywanie urządzenia w niedużych obudowach. Idealnie nadaje się do ochrony kamer przemysłowych IP, wykorzystujących średniej wielkości puszki połączeniowe, ukrywające akcesoria i pozostałe połączenia kablowe.

Gdzie najlepiej się sprawdzi?
Zalecany jest do ochrony urządzeń LAN, montowanych na słupach, wysięgnikach lub konstrukcjach metalowych. Dzięki zastosowaniu Technologii MOSFET, skutecznie eliminuje przepięcia wewnątrz linii transmisyjnych oraz ma mniejszą podatność na uszkodzenia w wyniku długotrwałych prądów udarowych. Dzięki szybkiej reakcji na przekroczony prąd szeregowy, jest znakomitym rozwiązaniem ochronnym przed prądami wyrównawczymi, powstającymi w trakcie wyładowania pomiędzy poszczególnymi punktami uziomu konstrukcji. Jest to istotne w przypadku instalacji CCTV, gdzie wiele urządzeń końcowych instalowanych jest na słupach lub w środowisku przemysłowym.Specjalny układ połączeń chroni urządzenia przed wzrostem napięcia na liniach zasilających PoE w każdym z możliwych standardów (również przesyłanego na liniach transmisyjnych). Niestety urządzenie nie zapewnia ciągłości ekranu dla przewodu FTP, więc jeżeli taka ciągłość jest wymagana, konieczne jest zastosowanie innych urządzeń z oferty.

O czym należy pamiętać?
Do zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony, konieczne jest podłączenie ochronnika do uziemienia lub w przypadku jego braku, do przewodu ochronnego PE. Nie wolno podłączać uziemienia ogranicznika do obwodów piorunochronnych oraz tworzyć punktu uziomu ogranicznika w pobliżu uziomu obwodu piorunochronnego.

W razie pytań służymy pełnym wsparciem technicznym: tel.:+48 22 691 90 65, mail: projekty@ewimar.pl