Jak zabezpieczyć elektronikę podczas burzy?

24-06-2021

Za oknami burza - intensywne opady oraz błyskawice stanowią źródło zagrożenia, zarówno dla naszego zdrowia, jak i... elektroniki.

Od wczoraj w Polsce obserwować możemy liczne burze z ulewnymi deszczami. Po fali upałów, ochłodzenie jest jak najbardziej wskazane. Jednak, intensywne opady i pioruny stanowią poważne zagrożenie - nie tylko dla nas samych, ale także i dla sprzętu elektronicznego. Jeżeli odpowiednio go nie zabezpieczymy, zaindukowany ładunek uszkodzi podzespoły, wtedy musimy liczyć się z poważnymi stratami. Sytuacja taka może stać się bardzo kłopotliwa, bowiem żadna gwarancja nie obejmie napraw tego typu. Co więc zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć elektronikę?

Absolutną pewność zyskamy tylko wtedy, gdy całkowicie odłączymy wszystkie urządzenia. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić, warto zainwestować w profesjonalne produkty ochrony przeciwprzepięciowej, takie jak ograniczniki przepięcięć. Dostępne rozwiązania przedstawiamy w naszej bazie wiedzy do której serdecznie Państwa zapraszamy: Jak prawidłowo chronić elektronikę?