Ochrona przeciwprzepięciowa systemów alarmowych

14-10-2020

     Zapraszamy do zapoznania się z urządzeniami ochrony przeciwprzepięciowej Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu. Mając na uwadze specyfikę działania central alarmowych, uwzględniając różnorodność ich konstrukcji i konfiguracji sygnałów, stworzyliśmy uniwersalne i skuteczne rozwiązania, chroniące przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Zapewniają one ochronę obwodów linii alarmowych, zasilania, magistral komunikacyjnych oraz obwodów syren. Wykorzystanie technologii MOSFET znanej z ograniczników przepięć sieci LAN, zaowocowało powstaniem produktów o dużej skuteczności i kompatybilności prawie ze wszystkimi centralami dostępnymi na rynku.

 

Ogranicznik przepięć systemu alarmowegoSystemy ochronne montowane przy elementach centrali alarmowej, wykonane są w postaci modułów o różnym przeznaczeniu. W zależności od rozmiarów systemu alarmowego, konfiguracji oraz ilości i rodzaju sprzętu, system ochrony przeciwprzepięciowej może być do niego elastycznie dostosowany.

Moduły montowane są w dedykowanej obudowie z wygodnym dostępem i ochroną antysabotażową. Jej konstrukcja pozwala ograniczyć czynności montażowe, ułatwić podłączenie uziemienia oraz uporządkowanie przewodów. Obudowa jest odwracalna, dzięki temu istnieją różne konfiguracje montażu modułów ochronnych i dostępu do zacisków połączeniowych.

 

Oprócz wielokanałowych modułów ochronnych, dostępne są również ograniczniki przepięć montowane przy detektorach ruchu. Dostępne są w obudowach miniaturowych oraz montowanych na szynę DIN.

Oferta produktów będzie sukcesywnie zwiększana o kolejne urządzenia, w zależności od zapotrzebowania rynku i zapytań klientów

>>> ZOBACZ PRODUKTY >>>