Urządzenia do magistrali RS-485

25-08-2022

Separatory magistrali RS-485 to urządzenia eliminujące zakłócenia transmisji w instalacjach przemysłowych, powstające w wyniku różnicy potencjałów. Prezentowane rozwiązania posiadają dodatkowo ochronę przeciwprzepięciową na poziomie 600W. Zapraszamy do lektury. ;)

EW-485/1/1/So dedykowany jest do instalacji, w których transmisja odbywa się zawsze w jednym kierunku. Znajduje zastosowanie w systemach CCTV oraz urządzeniach wykonawczych automatyki przemysłowej. Separacja optyczna o izolacji maksymalnej 1kV oraz ochrona przeciwprzepięciowa o mocy 600W wystarcza do zabezpieczenia urządzeń magistrali przed indukowaniem się impulsów napięciowych oraz skoków różnicy potencjałów. 

EW-485/1/2/So charakteryzuje się pełną przepuszczalnością pakietów danych w obu kierunkach (half duplex), w zakresie szybkości transmisji od 300 bodów do 500 kilo bodów. Po zakończeniu nadawania bardzo szybko uwalnia linię transmisyjną, co jest ważne dla wydajnych konfiguracji. Znajduje zastosowanie w systemach alarmowych, kontroli dostępu, CCTV, automatyce przemysłowej oraz wielu innych aplikacjach, gdzie wymagana jest transmisja dwukierunkowa. Może być również używany w sieciach Modbus RTU. 

EW-485/4/1/So to jednokierunkowy wzmacniacz oraz rozdzielacz sygnałów telemetrii, wykorzystujących magistralę RS-485. Pakiety trafiające na wejście, są regenerowane i w identycznej postaci rozsyłane na 4 oddzielne wyjścia, co zapewnia 4-krotne zwiększenie długości całej magistrali. 

EW-485/4/2/So to dwukierunkowy wzmacniacz oraz rozdzielacz sygnałów telemetrii, wykorzystujących magistralę RS-485. Dystrybutor doskonale sprawdza się w systemach telewizji przemysłowej, kontroli dostępu oraz automatyki przemysłowej do uzyskania topologii gwiazdy, gdzie uszkodzenie (zwarcie) jednej z gałęzi nie powoduje blokady transmisji na innych gałęziach. Każde wyjście posiada przełączany rezystor terminujący 120Ohm.