Wyładowania atmosferyczne w sezonie letnim

18-08-2021

Apogeum sezonu burzowego w Polsce przypada na okres wakacyjny. Zmiany klimatu niosą za sobą gwałtowne burze, silne opady deszczu, gradobicia, a nawet tornada. To właśnie latem zdarzają się tygodnie z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi, których skutki mogą być niebezpieczne. Nie bądźmy obojętni na to zagrożenie, warto zawczasu pomyśleć o prawidłowym zabezpieczeniu elektroniki.

W dzisiejszym poście zobaczyć mogą Państwo wyładowania atmosferyczne zarejestrowane przez specjalistę firmy Ewimar: https://www.youtube.com/watch?v=DWlqtkzxxHk. Meteorolodzy biją na alarm, że sezony burzowe w Polsce będą coraz dłuższe i coraz bardziej niszczycielskie. Tym samym rośnie znaczenie skuteczniejszych systemów przeciwprzepięciowych. Warto zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, by zabezpieczyć sprzęt przed spaleniem lub uszkodzeniem. Sytuacja taka może stać się bardzo kłopotliwa, bowiem wielokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy żadna gwarancja nie obejmuje tego typu napraw. 

Co więc zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć elektronikę? Warto zainwestować w profesjonalne produkty ochrony przeciwprzepięciowej, takie jak ograniczniki przepięć. Dostępne rozwiązania przedstawiamy w naszej bazie wiedzy do której serdecznie Państwa zapraszamy: Jak prawidłowo chronić elektronikę?