16-kanałowy ogranicznik przepięć LAN z pasywnym wprowadzaniem PoE, PTF-516R-ECO/InPoE/P

16-portowy ogranicznik przepięć do sieci LAN serii ECONOMICAL z wprowadzaniem PoE w trybie pasywnym, montowany w szafie Rack 19", PTF-516R-ECO/InPoE/P

Produkt przeznaczony jest do ochrony przeciwprzepięciowej routerów, switchy LAN, komputerów PC, kamer IP, punktów dostępowych WiFi oraz innych urządzeń, pracujących w sieciach so 100Mbit. Może być używany z dowolnym okablowaniem UTP i FTP. Hybrydowy układ ochrony przeciwprzepięciowej zapewnia skuteczność na poziomie 100A @ 8/20us dla każdej żyły przewodu co jest wystarczające, aby ochronić urządzenia LAN w większości pobliskich wyładowań atmosferycznych. W przypadku przekroczenia wartości prądu udarowego, następuje kontrolowane przepalenie komponentów ograniczających prąd, co zabezpiecza ogranicznik jak i chronione urządzenie przed trwałym uszkodzeniem.

Kompletny panel ochronny składa się z czterech modułów PTF-54-ECO/InPoE/P, zamontowanych w obudowie standardu RACK 19". Starannie zaprojektowane obwody, posiadają wysokiej parametry transmisyjne i obciążeniowe względem wcześniejszych modeli, co zapewnia stabilniejszą pracę oraz mniejsze przesłuchy.

Produkt zawiera wbudowany układ pasywnego zasilania PoE o mocy do 15W dla każdego portu LAN. Jeżeli konieczne jest zasilanie o większej mocy, należy zastosować moduły z oznaczeniem A, które posiadają aktywny układ negocjacji zasilania.Po podłączeniu zasilacza 48V, każdy moduł InPoE umożliwia zasilanie urządzeń końcowych
LAN, podłączonych po stronie LINE. Każdy port PoE zabezpieczony jest bezpiecznikiem automatycznym o maksymalnej wytrzymałości prądowej 350mA. Zaleca się, aby każdy  moduł 4-kanałowy był zasilany z zasilacza o wydajnościu minimum 2A, co pozwoli na właściwe zadziałanie bezpieczników w momencie wystąpienia ewentualnego zwarcia. Stosując zasilacz o wyższym napięciu, pobierana moc może być odpowiednio większa. Transmisja zasilania PoE odbywa się poprzez pary 1-2 i 3-6 wraz z danymi i nie przekazuje zasilania PoE pomiędzy stroną LINE i DEVICE na innych parach.

Każdy port posiada indywidualnie chronione żyły 1-2, 3-6 oraz pogrupowane pary 4+5, 7+8, jednak linie te nie są połączone pomiędzy stroną LINE i DEVICE. Wbudowana ochrona PoE chroni urządzenia LAN przed uszkodzeniem w wyniku nagłego podwyższenia napięcia. Każdy port wyposażono w transformator izolujący, wprowadzający dodatkową izolację ok. 700V pomiędzy przewodami a chronionym urządzeniem, co dodatkowo ogranicza ryzyko uszkodzenia.

Obwody wykorzystujące ekranowane gniazda RJ-45, zapewniają kontynuację ekranu dla przewodów FTP. Gniazda RJ 45 po stronie DEVICE, sygnalizują zasilanie każdego kanału za pomocą pomarańczowych diod LED. Ułatwia to adaptację do już istniejących systemów i przyspiesza proces podłączania oraz serwisowania. Można go podłączyć do istniejących patch paneli ze złączami LSA (Krone) za pomocą patchcordów RJ-45.

Opcjonalna pokrywa chroni panel przed zabrudzeniem oraz przed przypadkowym uszkodzeniem modułów a specjalne otwory w podstawie pozwalają na zamontowanie panela również na ścianie. Przewody LAN mogą być dodatkowo zabezpieczone przed wyrwaniem za pomocą opasek zaciskowych z wykorzystaniem otworów lub wypustek w tylnej części panela.

W przypadku zastosowania do instalacji CCTV wraz z rejestratorami IP, panel może być zamontowany na uchwytach kątowych z tyłu szafy rack. Korzyści z takiego rozwiązania to: Większa ilość miejsca w szafie, wygodny dostęp do wszystkich połączeń, krótsze przewody patchcord - rejestratory IP zazwyczaj wszystkie złącza posiadają z tyłu.

Zalecane jest zastosowanie zabezpieczeń przeciwprzepięciowych na dwóch końcach przewodu LAN i odpowiednie ich uziemienie. Zazwyczaj po stronie switcha LAN stosowane jest to urządzenie wielokanałowe a po stronie urządzeń końcowych zabezpieczenie 1-kanałowe.