Zamek szyfrowy ZK2 marki Caro Access, Caro-ZK2

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: Caro-ZK2
  • Dostępność: Ostatnie sztuki Dostępny-koniec produkcji
  • szt.
  • Cena brutto: 202,34 zł 164,50 zł

zamek szyfrowy, kontrola dostępu, Caro Access, zamek szyfrowy Caro-ZK2, Caro-ZK2, Carozk2, obsługa dwóch drzwi jednocześnie, kontroler

Zamek szyfrowy Caro-ZK2 to najnowsze urządzenia marki Caro Access mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w budynkach firm, instytucji użyteczności publicznej, a także w budynkach mieszkalnych przed kradzieżami i nieupoważnionymi wtargnięciami na zabezpieczone obszary.

ZK2 służy do ochrony pomieszczeń lub obszarów przed osobami nieupoważnionymi, a dzięki łatwej obsłudze ułatwia przemieszczanie się na tym obszarze osobom posiadającym odpowiednie zezwolenie.

W porównaniu z standardowymi zamkami szyfrowymi, które zabezpieczają jedynie 1 drzwi, ZK2 pozwala na zabezpieczenie 2 drzwi jednocześnie. Oznacza to, że czytnik może być wykorzystany np. w 2 firmach lub 2 instytucjach. Użytkownicy nadają 2 indywidualne kody przeznaczone do otwarcia 2 niezależnych drzwi, np. dwóch pomieszczeniach o różnym zastosowaniu.

Główne funkcjonalne cechy systemu:
- Obsługa do 40 kodów z definiowanymi uprawnieniami
- Jeden kod właściciela – z najwyższymi uprawnieniami
- Dynamiczne podświetlenie klawiszy z regulacją
- Funkcja stałego otwarcia drzwi
- Definiowana polaryzacja wyjść dla każdych drzwi.
- Indywidualnie definiowany czas otwarcia drzwi
- Ochrona sabotażowa z pamięcią
- Blokowanie klawiatury przy wprowadzaniu złych kodów (programowana krotność i czas)
- Współpraca z zewnętrznym modułem wykonawczym, zwiększającym bezpieczeństwo (V1.2)

Zamek szyfrowy obsługuje maksymalnie 40 kodów 4-cyfrowych. Wszystkie kody są dowolnie przyporządkowywane, a uprawnienia nadawane są przez kod właściciela, który posiada najwyższe uprawnienia (dostęp do obydwojga drzwi oraz nie może być skasowany).
W urządzeniu wbudowano sygnalizator dźwiękowy oraz diody LED informujące o alarmach oraz stanie pracy.

Zamek posiada dopuszczalną ilość wprowadzania złych kodów, która jest programowalna (fabrycznie 5). Po wpisaniu określonej liczby błędnych kodów zamek blokuje się całkowicie na czas zaprogramowany przez użytkownika (fabrycznie 3 minuty). Moment zablokowania jest widoczny poprzez całkowite wygaszenie podświetlenia oraz wydobywający się krótki dźwięk i zapalanie się na sekundę wszystkich diod LED.

Po upłynięciu wyznaczonego czasu klawiatura odblokowuje się automatycznie. Jednak ponowne wpisanie dwóch nieprawidłowych kodów spowoduje jej zablokowanie. Odłączenie zasilania nie powoduje wyłączenia blokady, jest ona możliwa jedynie poprzez wprowadzenie poprawnego kodu.


Zamek szyfrowy do dwóch drzwi Caro-K2


Do zasilania urządzenia, powinien być zastosowany zasilacz buforowy z akumulatorem.