Aktywny przedłużacz myszy USB z separowanym odbiornikiem

Separowany przedłużacz myszy, separator usb, przedłużacz myszy, KVM, sterowanie na odległość 1200m, przedłużacz USB, MUSB-4/1, musb4/1, musb-4/1/So, musb4/1/so, musb, m-usb, ewimar

MUSB-4/1/So jest systemem sterowania za pomocą myszy USB, przeznaczonym do zdalnego sterowania rejestratorami cyfrowymi i komputerami w trudnych warunkach przemysłowych. Parametry te uzyskano, dzieki wbudowanym separatorom optycznym dla każdego kanału USB, co powoduje całkowitą izolację pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oraz pomiędzy każdym ze sterowanych urządzeń.

MUSB umożliwia sterowanie od 4 do 8 rejestratorów cyfrowych Video w systemach telewizji przemysłowej lub i komputerów a także innych urządzeń, za pomocą jednej myszy USB. Specjalnie skonstruowany algorytm transmisji, pozwala na kontrolowanie w/w urządzeń na odległość aż do 1200m z wykorzystaniem jednej pary skrętki komputerowej.

Zestaw składa się z nadajnika do którego podłączana jest mysz USB oraz z odbiornika, wyposażonego w cztery separowane wyjścia USB-B. Przełączanie pomiędzy poszczególnymi wyjściami odbywa się wyłącznie za pomocą kombinacji przycisków oraz rolki podłączonej myszy. Potwierdzenie wybranego urządzenia sygnalizowane jest za pomocą buzzera, wbudowanego do nadajnika.

W podstawowej wersji, zestaw przystosowany jest do obsługi 4 urządzeń, jednak ich ilość może być zwiększona za pomocą odbiornika dedykowanego 4-kanałowego lub 1-kanałowego adresowalnego. Ze względu na unikalne funkcje, MUSB znakomicie nadaje się do zastosowania w rozbudowanych systemach telewizji przemysłowej oraz do sterowania wieloma komputerami lub serwerami.

Przykładowy sposób obsługi:
1. Naciśnij kółko myszy.
2. Trzymając wciśnięte kółko, kliknij żądaną ilość razy lewym przyciskiem myszy.
3. Puść kółko - ilość kliknięć oznacza numer urządzenia - buzzer zasygnalizuje numer wybranego urządzenia, za pomocą odpowiedniej liczby sygnałów dźwiękowych.
4. Steruj wybranym urządzeniem

Urządzenia dodatkowe, umożliwiające rozbudowę MUSB:
MUSB-RX/So - odbiornik adresowalny z separacją
MUSB-RX4 - odbiornik 4-kanałowy z przełącznikiem
MUSB-RX4/So - odbiornik 4-kanałowy z separacją optyczną


przedluzacz-separator-usb-musb

Specyfikacja techniczna:

Parametr Wartość
Obsługiwany standard USB 1.0,1.2, 2.0
Wejście USB (nadajnik)
Gniazdo typu A
Wyjścia USB (odbiornik)
Gniazda typu B
Ilość obsługiwanych kanałów
4, do 8 po rozbudowie
Zasilanie Nadajnik: Zasilacz 12V
Odbiornik: Gniazdo USB
Szybkość transmisji
9600 baud
Maksymalna odległość sterowania 1200m
Separacja optyczna 1kV
Ochrona przeciwprzepięciowa 600W
Obudowa Wolnostojąca, przykręcana
Wymiary

Nadajnik:87 x 28 x 51 (mm)
Odbiornik:90,4 x 63,7 x 32 (mm)

Temperatura pracy -15°C ~ 40°C