2-kierunkowy separator repeater RS-485, EW-485/1/2/So

2-kierunkowy separator do magistrali RS-485 do instalacji CCTV, automatyki przemysłowej Modbus i kontroli dostępu. Wbudowana izolacja galwaniczna o zabezpieczenie przeciwprzepięciowe RS-485. EW-485/1/2/So

Opis produktu w wersji 3

Produkt przeznaczony jest do podwojenia długości magistrali oraz separacji poszczególnych urządzeń, pracujących w sieci RS-485. Znajduje zastosowanie w systemach kontroli dostępu, telewizji przemysłowej, systemach alarmowych, automatyce przemysłowej oraz w wielu innych aplikacjach, gdzie wymagana jest transmisja dwukierunkowa. Może być również używany w sieciach Modbus RTU. Znakomicie zabezpiecza zainstalowane urządzenia przed zakłóceniami transmisji i uszkodzeniami w wyniku różnicy potencjałów, przepięć lub zewnętrznych zakłóceń.

Charakteryzuje się pełną przepuszczalnością pakietów danych w obydwóch kierunkach (half duplex), w zakresie szybkości transmisji od 300 bodów do 500 kilo bodów. Po zakończeniu nadawania bardzo szybko uwalnia linię transmisyjną, co jest ważne dla wydajnych konfiguracji. Może być używany do różnych aplikacji, gdzie zakres napięcia zasilającego wynosi 9 do 35VDC lub 9 do 24VAC.

EW-485/1/2/So można stosować po dowolnej stronie magistrali, jednak strona MASTER powinna być zawsze skierowana w stronę urządzenia, przy którym jest zainstalowane. Uwarunkowane jest to separacją optyczną, która jest wyłącznie dla strony  SLAVE. Strona MASTER połączona jest galwanicznie z wejściem zasilaniem i w przypadku odwrócenia połączenia, separacja galwaniczna zostanie utracona.

Zastosowane nowoczesne nadajniki linii RS-485, umożliwiają podłączenie do 128 punktów jednej sieci, przy zastosowaniu niskoimpedancyjnych nadajników we współpracujących urządzeniach. Na specjalne zamówienie dostępna jest wersja z szybkością transmisji 10Mbit.

Prawidłowość podłączenia została przedstawiona na poniższych rysunkach.
Izolacja galwaniczna sieci RS-485
 
Prawidłowa izolacja galwaniczna sieci RS-485
 
 
Specyfikacja techniczna:
Parametr Wartość
Ilość kanałów 1-wejście/wyjście + 1 wejście/wyjście
Ilość urządzeń na linii RS-485 Standard do 128 urządzeń
Szybkość transmisji 300bit~500kbit (10Mbit na zamówienie)
Tryb pracy 2-kierunkowy, Slave <-> Master
Izolacja galwaniczna 1kV DC
Ochrona przeciwprzepięciowa 600W - każdy port
Złącza Śrubowe, wyjmowane
Sygnalizacja LED Zasilanie, Nadawanie / Odbiór
Zasilanie 9~35VDC / 9~24VAC
Pobór prądu 50mA max @ 12VDC
Obudowa Wolnostojąca
Szczelność IP40
Wymiary 74 x 32 x 27 (mm) ze złączami
Temperatura pracy -20°C ~ 60°C