Konwerter do klawiatur Bosch KBD-Universal i KBD-Digital

Konwerter do klawiatur Bosch / Philips, IntuiKey KBD-Universal i KBD-Digital, do sterowania kamerami Biphase, OSRD, Pelco, CONV-AG KBD-Intuikey-Inteface

Konwerter jest urządzeniem mikroprocesorowym, dedykowanym do klawiatur Bosch / Philips serii IntuiKey (KBD-Universal i KBD-Digital). Umożliwia sterowanie kamerami Speed Dome Bosch z protokołem Bi-Phase lub RS-485 OSRD oraz kamer innych producentów za pomocą protokołu Pelco-D lub pelco-P. Podłączony do portu MUX/DVR klawiatury Bosch, symuluje 16-kanałowy rejestrator DIVAR II wraz z funkcjami przypisanymi do niego.

Nowoczesny procesor z wydajnym oprogramowaniem zapewniają szybkie przetwarzanie danych i bardzo szybką reakcją na sterowanie. Posiada jeden port wejściowy dla klawiatury Bosch oraz dwa niezależne porty wyjściowe do podłączenia kamer.

Dla kamer obrotowych Bosch wykorzystywana jest ich pełna funkcjonalność jak w przypadku użycia rejestratora DIVAR, natomiast dla kamer Pelco wykonywane jest tłumaczenie poleceń ruchu i wybranych funkcji. Dwa niezależne porty kamer, pozwalają na ustawienie dowolnego protokołu komunikacyjnego oraz szybkości transmisji, co pozwala na integrację za pomocą jednego konwertera kamer Bosch i kamer innych producentów. Do jednej klawiatury możliwe jest podłączenie do 6 konwerterów.

Jest to produkt w pełni konfigurowany i aktualizowany przez USB za pomocą oprogramowania Ewimar Upgrader/ Configurator. Umożliwia to zakup i zmianę oprogramowania na inne, co powoduje, że niepotrzebny konwerter niskim kosztem może być ponownie wykorzystany w innych systemach. Posiada również dodatkowe opcje programowe, wprowadzające zaawansowane możliwości tłumaczenia w czasie rzeczywistym - aktywowane są za pomocą kodów licencyjnych.

Główne cechy:

  • Obsługa 16 kamer przez jeden konwerter z numerami kamer, ustawianymi na stałe (co 16).
  • Możliwość zastosowania do 6 konwerterów, co pozwala na obsługę do 96 kamer
  • Opcja Address Shift, pozwalająca dowolnie zmieniać adresy kamer w zakresie 1-16383 (dla Bosch) i 1-255 (dla Pelco) – licencja opcjonalna
  • Opcja Zaawansowanej Korekcji Joysticka indywidualnie dla każdej kamery (działa tylko dla protokołu Pelco) – licencja opcjonalna
  • Jednoczesne przetwarzanie wielu komend ruchu: Pan, Tilt, Zoom, Iris, Focus.
  • Obsługa programowania i wywoływania funkcji PRESET oraz AUX.
  • Dowolne ustawienia protokołu komunikacyjnego i szybkości transmisji dla portów kamer.
  • Definiowanie ustawień i aktualizacja oprogramowania za pomocą portu USB i oprogramowania Ewimar Firmware Upgrader / Configurator.
  • Możliwość zmiany oprogramowania na inne, gdy konwerter nie będzie już wykorzystywany w istniejącym systemie – wyłącznie koszt oprogramowania.

 

Konwerter do klawiatury Bosch KBD IntuiKey

Przykładowy schemat podłączenia

 

W zależności od ustawionego adresu konwertera, numery kamer (adresy) przydzielane są na stałe. Modyfikacja adresów na dowolne odbywa się po aktywacji opcjonalnej funkcji "Address Shift".

 

Konwerter do klawiatur KBD-Universal i KBD-Digital

Sposób podłączenia sześciu konwerterów do jednej klawiatury

 

Specyfikacja

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Kierunek tłumaczenia
Bosch Intuikey na protokoły kamer
Obsługiwane kamery 16
Możliwość rozszerzenia Do 96 kamer - przez dodatkowe konwertery
Porty KBD Intuikey
1 x RS-485
Porty kamer
2 x RS-485 / Biphase
Protokoły kamer
Bosch Bi-Phase, Bosch OSRD, Pelco-D, Pelco-P
Szybkość transmisji
1200 baud - 115200baud
Zasilanie 9-24V AC/DC
Pobór prądu
120mA @ 12VDC
Złącza Wyjmowane
USB Typ B
Opcje dodatkowe
Zmiana adresów
Zaawansowana korekcja joysticka (tylko Pelco)
Wymiary
87 x 28 x 51 (mm)
Ochrona przeciwprzepięciowa
600W na każdy port