Konwerter UTP do kamer AHD, HD-CVI, HD-TVI, z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym HDT-1F-EXT

Konwerter UTP z zabezpieczeniem serii Extrem, HDT-1F-EXT, AHD, do systemów w standardach AHD, HD-CVI, HD-TVI, TurboHD, Ewimar,

HDT-1F-EXT jest wysokiej klasy konwerterem opartym na transformatorze z rdzeniem amorficznym, dostosowującym impedancję skrętki UTP do przewodu koncentrycznego. W urządzeniu zastosowano precyzyjnie wykonane złącza BNC, dzięki czemu zapewniona jest wysoka jakość i trwałość połączenia, nawet w niekorzystnych warunkach temperaturowych.
Dedykowany jest do transmisji sygnałów o wysokich częstotliwościach , które wykorzystywane są do transmisji obrazu Video, w standardach AHD, HD-CVI, HD-TVI / Turbo HD, wysokich częstotliwości.
Wykorzystany w konwerterze transformator z  rdzeniem amorficznym, dzięki liniowej charakterystyce pozwala przenosić sygnały do 42Mhz.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, znajdujące sie w konwerterze posiada 3 stopnie ochrony, działające w specjalnie zaprojektowanej kolejności podczas wystąpienia wyładowania atmosferycznego lub innych przepięć, zarówno o wysokim jak i niskim poziomie. W zabezpieczeniu został zastosowany szybki bezpiecznik MOSFET, który monitoruje wartość natężenia prądu. Pojawienie się wartości natężenia prądu powyżej 100mA powoduje, zadziałanie bezpiecznika MOSFET, błyskawicznie rozłącza obwód. Działanie tego typu pozwala ochronić obwody wejściowe urządzeń zabezpieczonych przed uszkodzeniem. W trakcie pracy znamionowej bezpiecznik wprowadza bardzo niską impedancje, dzięki czemu nie ma wpływu na przesyłany sygnał. Podczas normalnej pracy, urządzenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem, co ogranicza powstawanie szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.
Zabezpieczenie zaczyna działać już w początkowym stadium powstawania przepięcia, sprowadzając ładunek do ziemi; opóźnia to pojawianie się za wysokiego napięcia  na obwodach wejściowych kamer bądź rejestratorów. Do prawidłowego działania zabezpieczenia wymagane jest podłączenie przewodu żółto-zielonego do uziemienia możliwie jak najkrótszą drogą. Prawidłowe zamontowanie urządzenia pozwala zapewnić wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne (paralizatory) oraz zapewnia odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.
 
Bardzo niska pojemność obwodu (4pF) ma minimalny wpływ na transmisję sygnałów od 0 ~ 100MHz, co dla sygnałów w standardach AHD, HD-CVI i HD-TVI ma kluczowe znaczenie, ponieważ nie powoduje dużych tłumienności.
Extreme schemat

HDT-1F-EXT, może być używany w aplikacjach 1-kanałowych w połączeniu z zabezpieczeniem serii EXTREME HDT-1F-EXT oraz w systemach wielokanałowych, w połączeniu z panelami serii FKO oraz LHD. Do zapewnienia pełnej ochrony, zaleca się stosowanie zabezpieczeń na 2 końcach przewodu sygnałowego wraz z ich uziemieniem. Zapewnia to szybsze zadziałanie zabezpieczenia i lepszą ochronę urządzeń CCTV przed skutkami wyładowań.
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem dwóch urządzeń HDT-1F-EXT


HD-TVI, HD-CVI video UTP balun
Przykład konwersji sygnału HD na skrętkę UTP i podstawowego zabezpieczenia kamery HD oraz urządzenia odbiorczego z zastosowaniem urządzenia HDT-1F-PRO oraz HDT-1F-EXTSpecyfikacja techniczna
Impedancja skrętki UTP
75 Ohm
Impedancja dla BNC
100 Ohm
Złącze wejściowe (UTP)
Gniazdo śrubowe wyjmowane
Złącze wyjściowe (Urządzenie)
Przewód z męskim wtykiem BNC
Pasmo przenoszenia 42 MHz
Tłumienie 0,2dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3 - Iskrownik, ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
Ochrona linia-ziemia
Ochronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-linia
Mostek ochronny: 6V, 15A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia 4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia 4pF
Zasięg transmisji AHD (max)

720p: 320m
960p - 250m

Zasięg transmisji HD-CVI (max)

720p: 450m
1080p - 250m

Zasięg transmisji HD-TVI (max) 960p: 250m
1080p - 250m
Temperatura pracy

-40˚C do +60˚C

Wymiary

82mm x 24mm x 31mm (bez przewodu)

* odległość transmisji zależy od jakości przewodu