Moduł zabezpieczenia LAN z pasywną injekcją poe, PTF-54-EXT/InPoE/P

Moduł ogranicznika przepięć PTF-54-EXT/InPoE/P serii Extreme z pasywnym iniektorem zasilania. Przeznaczony jest do budowy modułowych zabezpieczeń przeciwprzepięciowych do sieci LAN 100Mbit. Kompatybilny jest z sieciami Ethernet 10Base-T oraz 100Base-T. Dedykowany do bardzo skutecznej ochrony kamer CCTV, switchy LAN.

Produkt PTF-54-EXT/InPoE/P to 4-kanałowy moduł ochronny sieci LAN, dedykowany do profesjonalnych instalacji CCTV, wymagających najskuteczniejszej ochrony.

Został wyposażony w bezpieczniki automatyczne w technologii MOSFET, w bardzo krótkim czasie odłączają obwody strony chronionej od strony niechronionej, powodując odprowadzanie maksymalnej ilości prądu udarowego do ziemi, przez co przepięcie otrzymywane przez chronione urządzenia jest o kilkukrotnie mniejszej wartości niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Wzbogacony jest o pasywny iniektor zasilania PoE, wysyłający moc 15W na każdy port przy napięciu zasilającym 48V. Podwyższając napięcie do 56V, na każdym porcie można przesłać moc do 20W. Podana maksymalna moc, jest podyktowana prostym wprowadzaniem PoE (bez układu negocjacji) i bezpiecznikiem automatycznym 350mA. Pasywne przesyłanie mocy powyżej 15W @ 48V nie jest zalecane, ponieważ uszkodzenie przewodu lub błąd w połączeniach, może spowodować uszkodzenie portów LAN w urządzeniach końcowych. Do przesyłania mocy do 30W/port, zalecamy zastosowanie modułu PTF-54-EXT/InPoE/A, który zawiera aktywny układ negocjacji PSE.

Moduł przeznaczony jest do budowy wielokanałowych systemów ochrony przeciwprzepięciowej sieci LAN 10Mbit lub 100Mbit, między innymi do ochrony komputerów, switchy, sterowników PLC, systemów telewizji przemysłowej i innych urządzeń zainstalowanych wewnątrz budynków, które wymagają zasilania PoE.
Może być użyty ze switchem LAN, który nie posiada portów z zasilaniem PoE lub wykorzystany do zwiększenia ilości portów PoE, w przypadku niewystarczającej mocy lub ilości portów PoE w switchu LAN. Do zasilania każdego modułu należy użyć zasilacza o napięciu 48-56V DC o zalecanej wydajności 2A, co zapobiegnie wyłączeniu się zasilacza w momencie zadziałania bezpiecznika automatycznego.

Transmisja PoE odbywa się na liniach transmisyjnych 1-2, 3-6, podobnie jak w standardzie IEEE: 802.3af, opcja A. Pary 4-5 i -7-8 są całkowicie wyłączone wewnątrz modułu.

Injektor PoE w modułach PTF-54

Pasywny iniektor PoE w modułach PTF-54

UWAGA! Moduł InPoE może być podłączony do portu PoE w switchu, lecz nie przekazuje zasilania PoE pomiędzy stroną LINE i DEVICE.

 

Moduł posiada podwyższoną wytrzymałość udarową poziomie 2,5kA na żyłę przewodu, co pozwala na bezpośrednie odprowadzanie dużych ładunków udarowych bezpośrednio do ziemi, pochodzących od zaindukowane impulsu jak i przeskoków iskrowych. Uzupełnieniem są obwody chroniące urządzenia zasilane przez pary PoE, gdzie uszkodzenie może powstać w wyniku zaindukowanych prądów udarowych w trakcie wyładowania atmosferycznego, ale także w wyniku uszkodzenia się zasilacza PoE.  Dodatkową barierę ochronną przed przepięciami, dostarczają wbudowane transformatory izolujące stronę LINE i DEVICE.

Produkt kompatybilny jest ze standardami Ethernet 10Base-T oraz 100Base-TX i może być używany z okablowaniem kategorii 5, 5e, 6 oraz 6a - dzięki zastosowaniu ekranowanych gniazd, połączenie ekranu nie jest jednak wykorzystane pomiędzy stroną LINE i DEVICE.

Moduł może być montowany w obudowach plastikowych PTU/PTF-5-BOX lub PTU/PTF-5-BOX/DIN (1szt) oraz w panelach PTU/PTF-5-RACK (do 4 szt), tworząc kompletne wielokanałowe systemy ochronne lub przez zastosowanie różnych modułów, systemy o zróżnicowanym przeznaczeniu i poziomie ochronnym.
Moduły w panelach Rack można łączyć z innymi, aby uzyskać optymalną konfigurację do wymaganych potrzeb instalacji.

Wszystkie moduły serii PTF-54 punkt uziemienia mają realizowany poprzez śruby montażowe obudowy Rack, dlatego ewentualna rozbudowa lub wymiana modułu jest bardzo łatwa i nie wymaga dodatkowych czynności. Podłączenie całego urządzenia do uziomu wykonywane jest za pomocą dołączonego przewodu, mocowanego do wspólnego punktu uziemiającego.

Produkt testowany według kategorii D1, C2, C1, B2. Przeznaczony jest do stosowania na granicach stref LPZ0/LPZ1 lub wyższych.

 

Ogranicznik przepięć rack panel PTF-54-EXT/InPoE/P

Sposób montażu modułów w dedykowanej obudowie PTU/PTF-5-RACK

 

PTF-54-EXT/InPoE/P w obudowie

Sposób montażu modułów w dedykowanej obudowie plastikowej PTU/PTF-5-BOX

 

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Linie danych
Ilość kanałów LAN
4
Obsługiwane standardy Ethernet 10Base-T, 100Base-T
Stosowany z okablowaniem FTP, UTP dowolnej kategorii
Złącze wejściowe (strona niechroniona) Gniazdo ekranowane RJ-45
Złącze wyjściowe (strona chroniona) Gniazdo ekranowane RJ-45
Ilość stopni ochronnych 3 (GDT, MOSFET, TVS)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
C1: Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
C2: Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) lmax / żyła
2,5kA (max)
D1: Maksymalny prąd piorunowy (10/350µs, linia-ziemia) Iimp 1kA
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 3,3V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 3,5V DC
B2: Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP
<8V
C1:Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp 0,5A
Element odsprzęgający Bezpiecznik MOSFET
Chronione linie 1-2, 3-6
Pojemność (linia-linia) @1MHz 6-15pF
Pojemność (linia-ziemia) @1MHz 1-2pF
Linia PoE
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 57V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 64V DC

B2: Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP

93V DC
C1: Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp
0,5kA (opcja A), 250A (opcja B)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maks. pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
C1: Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
C2: Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-ziemia) lmax / żyła
2,5kA (max)
Chronione pary
(1+2)-(3+6)
Standard pracy PoE Zgodny z IEEE 802.3af opcja A (bez negocjacji)
Przesyłana moc 15W na kanał @ 48VDC, bezpiecznik automatyczny 350mA
Cechy wspólne
Wymiary 100 x 80 x 22 (mm)
Zastosowanie Ochrona urządzeń instalowanych wewnątrz / na zewnątrz
Sposób montażu

PTU/PTF-5-RACK, PTU/PTF-5-BOX lub PTU/PTF-5-BOX-DIN

Sposób uziemienia Śruby montażowe
Szczelność obudowy
-
Temperatura pracy -40ºC~60ºC