Ogranicznik przepięć 12V DC na szynę DIN

SUG-7-DIN / 12VDC - Zabezpieczenie zasilania 12V DC, ogranicznik przepięć, montowane na szynę DIN, ochrona przeciwprzepięciowa zasilaczy i urządzeń zasilanych napięciem 12V

SUG-7-DIN/12VDC przeznaczony jest do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 12V przed wyładowaniami atmosferycznymi, impulsami przepięciowymi a także przed nagłym wzrostem napięcia, mogącym pojawić się w wyniku uszkodzenia zasilacza sieciowego. Wbudowany bezpiecznik automatyczny 1A ogranicza ryzyko uszkodzenia zasilacza sieciowego i ryzyko powstania pożaru w przypadku wystąpienia zwarcia w przewodach lub w podłączonym urządzeniu odbiorczym.

Ogranicznik przepięć przeznaczony jest do montażu na szynie DIN 35mm. Wysuwane zamki umieszczone z dwóch stron, ułatwiają montaż SUG-7 w dowolnym położeniu. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia przy dużych impulsach udarowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu standardu DIN.


Może być stosowany do wszelkich urządzeń elektronicznych, zarówno dla rozwiązań konsumenckich oraz profesjonalnych instalacji. Podłączany jest pomiędzy źródło zasilania (zasilacz, akumulator) a urządzenie odbiorcze.

Ograniczenie przepięć 12V

Uproszczony schemat blokowy

W celu zapewnienia skutecznej ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi, zalecane jest zastosowanie dwóch ograniczników przepięć i ich uziemienie. Jedno z urządzeń należy podłączyć jak najbliżej źródła zasilania a drugie jak najbliżej urządzenia odbiorczego. Należy zwrócić uwagę, aby strona WEJŚCIE ogranicznik SUG-7-DIN (LINE) znajdowało się zawsze po stronie długich przewodów, w których może zaindukować się impuls przepięciowy.

Ogranicznik przepięć 12V na szynę DIN

Przykład prawidłowego zabezpieczenia linii zasilającej 12V


Specyfikacja techniczna:
Napięcie znamionowe pracy ciągłej linia-linia 12VDC
Napięcie maksymalne linia-linia
16VDC
Napięcie maksymalne linia- ziemia 90VDC
Poziom ochrony linia – ziemia (8/20μs) 10kA
Znamionowy prąd szeregowy 1,1A @ 12VDC
Maksymalny prąd szeregowy (impuls) 2A @ 12VDC
Szczelność obudowy IP20
Temperatura pracy -40°C~60°C
Zajętość na szynie DIN 1 moduł
Wymiary 17,8 x 89,5 x 58,5 (mm)