Ogranicznik przepięć 24V DC na szynę DIN

SUG-7-DIN / 24VDC - Ogranicznik przepięć linii zasilającej 12V DC, ochrona przeciwprzepięciowa zasilaczy i urządzeń automatyki przemysłowej, zasilanych napięciem stałym 24V

SUG-7-DIN/24VDC przeznaczony jest do zabezpieczenia urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 24V przed wyładowaniami atmosferycznymi, impulsami przepięciowymi a także przed nagłym wzrostem napięcia, mogącym pojawić się w wyniku uszkodzenia zasilacza sieciowego. Wbudowany bezpiecznik automatyczny 1A ogranicza ryzyko uszkodzenia zasilacza sieciowego i ryzyko powstania pożaru w przypadku wystąpienia zwarcia w przewodach lub w podłączonym urządzeniu odbiorczym.

Ogranicznik przepięć przeznaczony jest do montażu na szynie DIN 35mm. Wysuwane zamki umieszczone z dwóch stron, ułatwiają montaż SUG-7-DIN w dowolnym położeniu. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia przy dużych impulsach udarowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu standardu DIN.


Może być stosowany do wszelkich urządzeń elektronicznych zasilanych napięciem stałym 24V, takich jak urządzenia automatyki przemysłowej. Podłączany jest pomiędzy źródło zasilania (zasilacz, akumulator) a urządzenie odbiorcze.

Ograniczenie przepięć zasilania 24V

Uproszczony schemat blokowy

W celu zapewnienia skutecznej ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi, zalecane jest zastosowanie dwóch ograniczników i ich uziemienie. Jedno z urządzeń należy podłączyć jak najbliżej źródła zasilania a drugie jak najbliżej urządzenia odbiorczego. Należy zwrócić uwagę, aby strona WEJŚCIE zabezpieczenia SUG-7 (LINE) znajdowało się zawsze po stronie długich przewodów, w których może zaindukować się impuls przepięciowy.

Ogranicznik przepięć 24V DC

Przykład prawidłowego zabezpieczenia linii zasilającej


Tego modelu urządzenia nie należy stosować do napięcia przemiennego 24VAC, pochodzącego na przykład z transformatorów sieciowych. Jego użycie spowoduje uszkodzenie się zabezpieczenia lub transformatora.


Specyfikacja techniczna:
Napięcie znamionowe pracy ciągłej linia-linia 24VDC
Napięcie maksymalne linia-linia
27VDC
Napięcie maksymalne linia- ziemia 90VDC
Poziom ochrony linia – ziemia (8/20μs) 10kA
Znamionowy prąd szeregowy 1,1A @ 24VDC
Maksymalny prąd szeregowy (impuls) 2A @ 24VDC
Szczelność obudowy IP20
Temperatura pracy -40°C~60°C
Zajętość na szynie DIN 1 moduł
Wymiary 17,8 x 89,5 x 58,5 (mm)