Kategorie

BOX HD-1-EXT/12VDC

Ogranicznik przepięć do kamery zewnętrznej HD, BOX HD-1-EXT/12VDC
    Dostępność:
    Duża ilość produktów Dostępny (wysyłka 24-48h)
  • Poleć produkt
BOX HD-1-EXT to kompaktowy ogranicznik przepięć dla jednej kamery, zawierający wiele funkcji w jednej obudowie. Stanowi pełną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi, różnicami potencjałów aktami sabotażu, które przez uszkodzenie urządzenia CCTV mogą spowodować czasowy brak dozoru i rejestracji zdarzeń. Zawiera ochronę przepięciową toru Video z użyciem technologii MOSFET oraz ochronę przepięciową zasilania 12VDC z wbudowanym filtrem.
Zainstalowany konwerter impedancji umożliwia przesyłanie sygnału Video za pomocą przewodu koncentrycznego lub za pomocą skręconej pary (UTP) bez stosowania dodatkowych akcesoriów. Ogranicznik wyposażony jest w odpowiednie złącza BNC oraz zasilania DC, co umożliwia bardzo łatwe i szybkie podłączenie kamery bez jakichkolwiek przeróbek oryginalnych przewodów kamery.
Jeżeli ogranicznik nie znajduje się tuż przy kamerze, drugi zestaw zacisków może posłużyć do podłączenia kamery z pomocą dłuższego odcinka przewodu koncentrycznego.
 
Obudowa hermetyczna z dużą ilością miejsca ukrywa i zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi przewody kamer oraz wszelkie złącza bez potrzeby stosowania dodatkowych obudów. Duże przepusty gumowe z membranami umożliwiają wprowadzenie wiązek przewodów od kamer wraz ze złączami i joystickami. Rozwiązanie takie przyspiesza instalację, ponieważ nie ma konieczności zaciskania jakichkolwiek złącz, ponadto instalacja wygląda bardzo profesjonalnie.
 
Układ ochrony zasilania wyposażono w filtr, który pełni rolę eliminatora krótkich impulsów, powstających w warunkach przemysłowych oraz ze słabo filtrowanych zasilaczy. Chroni to przed pojawianiem się zakłóceń w obrazie a nawet zasilacze kamer przed ich uszkodzeniem.
 
Ogranicznik standardowo montowany jest tuż obok kamery na ścianie a w konieczności zamontowania kamer na słupach, dodatkowym wyposażeniem jest uchwyt U-BOX, na którym kamera jest montowana wraz z BOX HD-1. Tak zmontowany zestaw jako całość można przymocować do słupa.
 
Wysokiej jakości 3-stopniowy ogranicznik przepięć o wartości do 10kA / linię z zachowaniem niskiego poziomu strat, stanowi znakomite rozwiązanie dla systemów CCTV wysokiej rozdzielczości, bazujących na standardach AHD, HD-CVI oraz HD-TVI (Turbo HD) o rozdzielczości do 5Mpix. Niski poziom tłumienności przepuszcza sygnały sterujące PTZ oraz 2-kierunkowy tor Audio (zależnie od systemu).

Bezpiecznik MOSFET bardzo skutecznie eliminuje nagłe impulsy wyrównawcze, występujące pomiędzy poszczególnymi punktami uziemienia. W przypadku montażu kamer na konstrukcjach metalowych, w czasie wyładowania atmosferycznego, nagłych przerw w zasilaniu energetycznym a nawet podczas podłączania ze sobą poszczególnych urządzeń CCTV, występują wyrównawcze impulsy prądowe - są one przyczyną wielu uszkodzeń kamer. Bezpiecznik MOSFET wykrywa występowanie impulsów wyrównawczych i w czasie 1uS odłącza obwód wejściowy od wejściowego, co zapobiega przepływaniu przez obwody Video krótkich, lecz destrukcyjnych prądów.
 
 
 
Ogranicznik przepięć kamery zewnętrznej
 
 
Ochrona kamery przed piorunem
 
Przykłady zastosowania
 
 
Specyfikacja techniczna Video:
Impedancja dla przewodu koncentrycznego 75 Ohm
Impedancja dla skrętki UTP
100 Ohm
Pasmo przenoszenia 65 MHz
Tłumienie 0,6dB
Ogranicznik przepięć
3-stopniowe: GDT, MOSFET, Transil
Pojemność obwodu zabezpieczającego Nie więcej niż 16pF
Napięcie znamionowe DC (linia-linia)
1,5VDC
Napięcie maksymalne pracy trwałej
3,3VDC
Poziom ochrony linia-linia
10VDC / 100A (10kA z uwzględnieniem MOSFET) @ 8/20uS
Poziom ochrony linia-ziemia
600VDC / 10kA @ 8/20uS
Rodzaj złącz wejściowych Śrubowe, nisko-stratne
Rodzaj złącz wyjściowych Śrubowe / BNC - męskie


Specyfikacja techniczna toru zasilania:
Ogranicznik przepięć
2-stopniowe: Ochronnik gazowy, Transil
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) 12VDC
Napięcie maksymalne pracy trwałej 16VDC
Poziom ochrony linia-linia
22,5VDC / 250A @ 8/20uS
Poziom ochrony linia-ziemia
600VDC / 10kA @ 8/20uS
Nominalny prąd szeregowy
1,1A (bezpiecznik automatyczny)

 

Specyfikacja ogólna:
Szczelność obudowy
IP66 - dotyczy boków i górnej części
Mocowanie
Ściana, uchwyt słupowy U-BOX
Temperatura pracy
-30~60˚C
Wymiary 114 x 114 x 57 (mm)