Ogranicznik przepięć pętli prądowej, SUG-7-DIN / 4-20mA

SUG-7-DIN/4-20mA, ogranicznik przepięć do pętli prądowej 0-20mA i 4-20mA, dedykowane do automatyki przemysłowej i telewizji przemysłowej.

SUG-7-DIN/4-20mA to wysokiej klasy ogranicznik przepięć, chroniący elementy automatyki przemysłowej przed uszkodzeniami w wyniku wyładowań atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju przepięć. Eliminuje i odprowadza do ziemi duże ładunki (do 10kA) elektryczne a także eliminuje potencjały pomiędzy poszczególnymi przewodami linii transmisyjnych (wewnątrz przewodów).

Ogranicznik przepięć przeznaczony jest do montażu na szynie DIN 35mm. Wysuwane zamki umieszczone z dwóch stron, ułatwiają montaż SUG-7 w dowolnym położeniu. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia przy dużych impulsach udarowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu standardu DIN.

Ogranicznik wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie w postaci super-szybkiego bezpiecznika MOSFET, który dodatkowo chroni interfejsy pętli prądowej przed udarami prądowymi różnic potencjałów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz przeciążeniem w wyniku wystąpienia zwarć lub przeciążeń. Ochrona przeciw potencjałom zrealizowana jest przez automatyczne bezpieczniki MOSFET z bardzo małą histerezą, które w czasie 1µs rozłączają obwód wejściowy od wyjściowego po przekroczeniu znamionowego prądu zaledwie 0,5mA powyżej normy. Po ustąpieniu zagrożenia połączenie jest przywracane w czasie 1µs.


Ze względu na możliwość pojawienia się przepięcia od dowolnej strony, zalecane jest podłączenie ograniczników na 2 końcach pętli prądowej, co zwiększa szybkość reakcji oraz poziom ochrony. SUG-7-DIN powinien być uziemiony za pomocą indywidualnie wykonanego punktu uziomu lub za pomocą linii PE - należy zwrócić jednak uwagę, aby droga odprowadzanego ładunku do ziemi była możliwie najkrótsza.Ogranicznik przepięć pętli prądowej 4-20mA

Schemat prawidłowego zabezpieczenia pętli prądowejSpecyfikacja techniczna:
Ilość stopni ochronnych 3 (GDT, MOSFET, TVS)
Napięcie znamionowe (linia-linia) UN 24VDC
Maksymalne napięcie (linia-linia) UC 27VDC
Prąd wyładowczy (linia-ziemia, 8/20µs) Iimp
10kA
Prąd wyładowczy (linia-linia, 8/20µs) Iimp 2kA
Napięcie znamionowe (linia-ziemia) UN
90VDC
Poziom ochrony linia-ziemia 1kV/μs
600VDC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP 35V (z uwzględnieniem MOSFET)
Prąd piorunowy linia-ziemia (10/350µs) 3,5kA
Bezpiecznik odcinający
100mA
Rezystancja szeregowa
Wymiary 17,8 x 89,5 x 58,5 (mm)
Zajętość na szynie DIN 1 moduł
Temperatura pracy -40~+60°C
Szczelność obudowy
IP20