Kategorie

BOX HD-1-EXT/24VAC

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe kamery zewnętrznej, BOX HD-1-EXT/24VAC
    Dostępność:
    Duża ilość produktów Dostępny (wysyłka 24-48h)
BOX HD-1-EXT to kompaktowe zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dla jednej kamery, zawierające wiele funkcji w jednej obudowie. Stanowi pełną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi, różnicami potencjałów aktami sabotażu, które przez uszkodzenie urządzenia CCTV mogą spowodować czasowy brak dozoru i rejestracji zdarzeń. Zawiera ochronę przepięciową toru Video z użyciem technologii MOSFET oraz ochronę przepięciową zasilania 24VAC.
 
Zainstalowany konwerter impedancji umożliwia przesyłanie sygnału Video za pomocą przewodu koncentrycznego lub za pomocą skręconej pary (UTP) bez stosowania dodatkowych akcesoriów. Zabezpieczenie wyposażona jest w odpowiednie złącze BNC, co umożliwia bardzo łatwe i szybkie podłączenie kamery bez jakichkolwiek przeróbek oryginalnych przewodów kamery.
Jeżeli zabezpieczenie nie znajduje się tuż przy kamerze, drugi zestaw zacisków może posłużyć do podłączenia kamery z pomocą dłuższego odcinka przewodu koncentrycznego.
 
Obudowa hermetyczna z dużą ilością miejsca ukrywa i zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi przewody kamer oraz wszelkie złącza bez potrzeby stosowania dodatkowych obudów. Duże przepusty gumowe z membranami umożliwiają wprowadzenie wiązek przewodów od kamer wraz ze złączami i joystickami. Rozwiązanie takie przyspiesza instalację, ponieważ nie ma konieczności zaciskania jakichkolwiek złącz, ponadto instalacja wygląda bardzo profesjonalnie.
 
Zabezpieczenie standardowo montowane jest tuż obok kamery na ścianie a w konieczności zamontowania kamer na słupach, dodatkowym wyposażeniem jest uchwyt U-BOX, na którym kamera jest montowana wraz z BOX HD-1. Tak zmontowany zestaw jako całość można przymocować do słupa.
 
Wysokiej jakości 3-stopniowa ochrona przepięciowa o wartości do 10kA / linię z zachowaniem niskiego poziomu strat, stanowi znakomite rozwiązanie dla systemów CCTV wysokiej rozdzielczości, bazujących na standardach AHD, HD-CVI oraz HD-TVI (Turbo HD) o rozdzielczości do 5Mpix. Niski poziom tłumienności przepuszcza sygnały sterujące PTZ oraz 2-kierunkowy tor Audio (zależnie od systemu).

Bezpiecznik MOSFET bardzo skutecznie eliminuje nagłe impulsy wyrównawcze, występujące pomiędzy poszczególnymi punktami uziemienia. W przypadku montażu kamer na konstrukcjach metalowych, w czasie wyładowania atmosferycznego, nagłych przerw w zasilaniu energetycznym a nawet podczas podłączania ze sobą poszczególnych urządzeń CCTV, występują wyrównawcze impulsy prądowe - są one przyczyną wielu uszkodzeń kamer. Bezpiecznik MOSFET wykrywa występowanie impulsów wyrównawczych i w czasie 1 uS odłącza obwód wejściowy od wejściowego, co zapobiega przepływaniu przez obwody Video krótkich, lecz destrukcyjnych prądów.
 
 
 
Zabezpieczenie kamery Video
 
 
Ochrona kamery przed piorunem
 
Przykłady zastosowania
 
 
Specyfikacja techniczna Video:
Impedancja dla przewodu koncentrycznego 75 Ohm
Impedancja dla skrętki UTP
100 Ohm
Pasmo przenoszenia 65 MHz
Tłumienie 0,6dB
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
3-stopniowe: GDT, MOSFET, Transil
Pojemność obwodu zabezpieczającego Nie więcej niż 16pF
Napięcie znamionowe DC (linia-linia)
1,5VDC
Napięcie maksymalne pracy trwałej
3,3VDC
Poziom ochrony linia-linia
10VDC / 100A (10kA z uwzględnieniem MOSFET) @ 8/20uS
Poziom ochrony linia-ziemia
600VDC / 10kA @ 8/20uS
Rodzaj złącz wejściowych Śrubowe, nisko-stratne
Rodzaj złącz wyjściowych Śrubowe / BNC - męskie


Specyfikacja techniczna toru zasilania:
Zabezpieczenie antyprzepięciowe
2-stopniowe: Ochronnik gazowy, Transil
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) 24VAC
Napięcie maksymalne pracy trwałej 27VAC
Poziom ochrony linia-linia
54VDC / 110A @ 8/20uS
Poziom ochrony linia-ziemia
600VDC / 10kA @ 8/20uS
Nominalny prąd szeregowy
1,1A (bezpiecznik automatyczny)

 

Specyfikacja ogólna:
Szczelność obudowy
IP66 - dotyczy boków i górnej części
Mocowanie
Ściana, uchwyt słupowy U-BOX
Temperatura pracy
-30~60˚C
Wymiary 114 x 114 x 57 (mm)