Nowości

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z najnowszą ofertą firmy Ewimar. W niniejszej zakładce prezentujemy kolejne nowości produktowe.

Ograniczniki przepięć do automatyki budynkowej i przemysłowej

Z uwagi na zróżnicowaną specyfikę elektryczną obwodów wykorzystywanych w automatyce przemysłowej, skuteczna ochrona wymaga zastosowania dedykowanych ograniczników SPD. Nowa seria ograniczników SUG zawiera wiele różnych produktów, których nazwy określają docelowe zastosowanie. W zależności od modelu różnią się one wieloma parametrami napięciowymi, prądowymi oraz transmisyjnymi dla szybkich przebiegów elektrycznych. Produkty podzielono nie tylko ze względu na rodzaj obsługiwanych sygnałów, ale również ze względu na rodzaj obudowy. Produkty w wersji miniaturowej posiadają pełną skuteczność ochronną, przy zachowaniu niedużych gabarytów obudowy. Urządzenia w wersji na szynę TH 35mm (DIN) zachowują standard wykorzystywany w szafach sterowniczych. W wersji na szynę DIN dostępnych jest więcej modeli, ponadto niektóre z nich posiadają więcej torów ochronnych. Do zapewnienia najwyższej ochrony zastosowano nowoczesne rozwiązania w postaci bezpieczników MOSFET, które ograniczają przepływ dużych prądów udarowych przez ogranicznik, co skutkuje podwyższoną jego trwałością i znacznym obniżeniem napięcia udarowego, docierającego do chronionego urządzenia. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie prądów wyrównawczych, które mogą ochronić interfejsy RS-485 przed skokami potencjałów, które prowadzą do ich przeciążenia prądowego.

OFERTA: https://ewimar.pl/category/pl/zabezpieczenia-do-automatyki

Zabezpieczenia do systemów alarmowych

Zapraszamy do zapoznania się z urządzeniami ochrony przeciwprzepięciowej Systemów Sygnalizacji Włamania i Napadu. Mając na uwadze specyfikę działania central alarmowych, uwzględniając różnorodność ich konstrukcji i konfiguracji sygnałów, stworzyliśmy uniwersalne i skuteczne rozwiązania, chroniące przed skutkami wyładowań atmosferycznych. Zapewniają one ochronę obwodów linii alarmowych, zasilania, magistral komunikacyjnych oraz obwodów syren. Wykorzystanie technologii MOSFET znanej z ograniczników przepięć sieci LAN, zaowocowało powstaniem produktów o dużej skuteczności i kompatybilności prawie ze wszystkimi centralami dostępnymi na rynku.

OFERTA: https://ewimar.pl/category/pl/zabezpieczenia-do-systemow-alarmowych

Zabezpieczenia Gigabit Ethernet / LAN / IP-CCTV

Wysokiej klasy zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, dedykowane do gigabitowych sieci LAN, opartych na przewodach kategorii 5, 5e oraz 6. Urządzenia zostały zaprojektowane z użyciem najnowszych technologi projektowania i symulacji obwodów oraz nowoczesnych komponentów wysokiej jakości. Wielowarstwowa płyta PCB, optymalne parametry ścieżek z idealnym prowadzeniem poszczególnych par i strojeniem impedancji w trakcie produkcji, pozwoliły wyeliminować wiele czynników, mających wpływ na pogarszanie się jakości transmisji sygnałów. Urządzenia posiadają znakomite parametry udarowe, minimalne przesłuchy pomiędzy parami oraz niską tłumienność, co pozwoliło w pełni zakwalifikować je do kategorii 6 (4x 250MHz). Pomimo że popularne sieci Gigabit Ethernet pracują na częstotliwości 4 x 125MHz, zapas jakościowy jest istotny w celu zachowania niezawodności pracy dużych instalacji. W ofercie znajdują się urządzenia w wersji pojedynczej oraz wielokanałowej dzięki czemu znajdują zastosowanie w prostych jak i rozbudowanych instalacjach LAN oraz IP-CCTV chroniąc kamery, switche i rejestratory przed uszkodzeniami.

OFERTA: https://ewimar.pl/category/pl/zabezpieczenia-gigabit-ethernet

Bezprzewodowa transmisja Video AHD, CVI, TVI

AV-Link to urządzenia przeznaczone do bezprzewodowej transmisji radiowej sygnału AHD, CVI, TVI oraz PAL. Pracują na częstotliwościach 5.8 GHz, na jednym z 8 kanałów radiowych do wyboru. Zastosowanie bezprzewodowej transmisji obrazu ogranicza koszty związane z budową wymaganej infrastruktury kablowej, lub w niektórych przypadkach jest wręcz konieczne. Wysoka jakość wykonania, oraz szczelna obudowa umożliwia zastosowanie w najbardziej wymagających instalacjach, w tym także w windach.

Urządzenia z serii AV-Link posiadają wbudowane zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, transformatory UTP oraz złącze testowe, dzięki czemu montaż i konfiguracja urządzenia jest prostsza dla instalatora. AV-Link jest konkurencyjnym produktem, z bogatym wyposażeniem, występujący w wersjach pracujących na maksymalnych odległościach 300 i 500 metrów.