Ogranicznik przepięć do magistrali M-BUS, SUG-7-DIN / M-BUS

SUG-7-DIN / M-BUS, ogranicznik przepięć do magistrali RS-485, dedykowane do automatyki przemysłowej i telewizji przemysłowej.

SUG-7-DIN/M-BUS to wysokiej klasy ogranicznik przepięć, chroniący magistralę komunikacyjną przed uszkodzeniem w wyniku wyładowań atmosferycznych oraz wszelkiego rodzaju przepięć. Eliminuje i odprowadza do ziemi duże ładunki (do 10kA) elektryczne a także eliminuje potencjały pomiędzy poszczególnymi przewodami linii transmisyjnych (wewnątrz przewodów).

Ogranicznik przepięć przeznaczony jest do montażu na szynie DIN 35mm. Wysuwane zamki umieszczone z dwóch stron, ułatwiają montaż SUG-7 w dowolnym położeniu. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia przy dużych impulsach udarowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu standardu DIN.


Ogranicznik wykorzystuje innowacyjne rozwiązanie w postaci super-szybkiego bezpiecznika MOSFET, który dodatkowo chroni drivery przed impulsami prądowymi różnic potencjałów pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz przeciążeniem w wyniku wystąpienia zwarć lub przeciążeń.

W momencie wystąpienia wzrostu prądu powyżej 300mA, w czasie 1μs zostaje rozłączony obwód pomiędzy wejściem a wyjściem SUG-7. Po ustąpieniu zagrożenia połączenie jest przywracane również w ciągu 1μs.

Ze względu na możliwość pojawienia się przepięcia od dowolnej strony, zalecane jest podłączenie ograniczników na 2 końcach magistrali, co zwiększa szybkość reakcji oraz poziom ochrony. SUG-7-DIN powinien być uziemiony za pomocą indywidualnie wykonanego punktu uziomu lub za pomocą linii PE - należy zwrócić jednak uwagę, aby droga odprowadzanego ładunku do ziemi była możliwie najkrótsza.
 
 
Specyfikacja techniczna
Ilość stopni ochronnych
3 (GDT, MOSFET, TVS)
Napięcie znamionowe linia-linia 36VDC
Napięcie maksymalne linia-linia 40VDC
Napięcie maksymalne linia- ziemia 90VDC
Napięcie maksymalne ekran-ziemia 350VDC
Poziom ochrony linia – linia (8/20μs) 250A
Poziom ochrony linia – ziemia (8/20μs) 10kA
Prąd piorunowy linia-ziemia (10/350µs)
3,5kA
Znamionowy prąd szeregowy 300mA
Maksymalny prąd szeregowy (impuls) 300,5mA
Szczelność obudowy IP20
Temperatura pracy -40°C~60°C
Wymiary 17,8 x 89,5 x 58,5(mm)