Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe magistrali RS-485 montowane na szynę DIN

SUG-RS485/DIN, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe magistrali komunikacyjnej RS-485, chroniące przed skutkami wyładowań atmosferycznych, przepięć oraz skoków różnicy potencjałów

SUG-RS485/DIN przeznaczony jest do zabezpieczenia magistrali RS-485 przed przepięciami, wywołanymi wyładowaniami atmosferycznymi oraz różnicami potencjałów.

Nowoczesne rozwiązania w postaci bezpieczników MOSFET, ograniczają płynięcie dużych prądów udarowych przez ogranicznik, co skutkuje podwyższoną jego trwałością i znacznym obniżeniem napięcia udarowego, docierającego do chronionego urządzenia. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie prądów wyrównawczych, które mogą ochronić interfejsy RS-485 przed skokami potencjałów, które prowadzą do ich przeciążenia prądowego.

Struktura składa się ze stopni ucinających i ograniczających napięcie oraz ograniczający prąd powyżej 300mA. Produkt posiada bardzo niską tłumienność, przez co możliwe jest przesyłanie transmisji o bardzo dużych szybkościach.

Wbudowany dodatkowy obwód ochronny ekranu przewodu, może być uziemiony pośrednio przez element gazowy GDT lub bezpośrednio do ziemi. Połączenie ze sobą zacisków 3 i 4 zamyka połączenie ekranu przewodu do ziemi.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe przeznaczone jest do montażu na szynie DIN 35mm. Wysokiej jakości zaciski windowe o dużym obciążeniu prądowym, ograniczają ryzyko uszkodzenia ich przy dużych impulsach udarowych oraz chwilowych przeciążeniach prądowych. Urządzenie zajmuje szerokość jednego modułu standardu DIN.

Produkt zalecany jest do montażu na granicy stref LPZ0 a LPZ1 lub wyższych.

 

Ogranicznik przepięć RS-485

Uproszczony schemat wewnętrzny.

 

W celu zapewnienia właściwej ochrony przeciwprzepięciowej, zalecane jest zastosowanie produktów zabezpieczających na dwóch końcach linii transmisyjnej oraz prawidłowe ich uziemienie.

 

Ochrona przeciwprzepięciowa RS-485

Właściwe wykorzystanie produktu do zabezpieczenia przepięciowego magistrali RS-485.

 

Skrócona specyfikacja techniczna

NAZWA PARAMETRU
WARTOŚĆ
Ilość chronionych torów
3
Złącze wejściowe / wyjściowe Śrubowe
Napięcie znamionowe DC (Un)
10V
Napięcie maksymalne DC (Uc)
12V
Napięcie maksymalne AC (Uc) 8V
Prąd znamionowy (In)
300mA
C1: Prąd wyładowczy linia-linia 8/20µs (In)
0,5kA
C2: Prąd wyładowczy linia-ziemia 8/20µs (In) 10kA
C2: Maksymalny prąd wyładowczy linia-ziemia 8/20µs (Imax) 20kA
D1: Maksymalny prąd piorunowy 10/350µs (Iimp)
3,5kA
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) Up 15V DC
Rezystancja szeregowa
7Ω / linię
Wymiary 17,5 x 90 x 57 (mm)
Sposób montażu Szyna TH (DIN) 35mm
Sposób uziemienia Przewód
Zajętość szyny
1 moduł
Szczelność obudowy IP20
Temperatura pracy -40ºC~80ºC